Sposoby na płaczące dziecko – Jak sobie poradzić jak dziecko nie chce przestać płakać?

sposoby na płaczące dziecko

Udostępnij ten post na:

Czy to noworodek, czy starsze dziecko, gdy już zacznie płakać – rodzicom łatwo jest wpaść w panikę. Od razu zadaliśmy sobie pytanie, co się stało i chcieliśmy jak najszybciej uspokoić dziecko. Ale zwykłe „nie płacz” może tylko pogorszyć sytuację. Co zrobić, żeby dziecko przestało płakać?

Przyczyny płaczu u dzieci pomiżej 3 miesiąca życia

Niemowlęta mają niewiele narzędzi, które pomogą nam odpowiedzieć na ich potrzeby, jedno wygląda uroczo, a drugie płacze. Twoje dziecko ma wiele ważnych rzeczy do powiedzenia. W pierwszych miesiącach życia mogą płakać, ponieważ: są głodne, ich pieluchy są mokre lub brudne, są śpiące lub zmęczone, są samotne lub znudzone, jedzą za dużo (powodują wzdęcia), muszą bekać, jest im za zimno lub za gorąco, potrzebują komfortu lub są pobudzeni hałasem lub nadpobudliwością, irytują się sztywnymi ubraniami lub metkami, potrzebują owinięcia lub owinięcia, cierpią z powodu bólu lub choroby. Zaskoczony brakiem gazu jelitowego na liście? Według Amerykańskiej Akademii Pediatrii gaz przechodzący przez dolny układ pokarmowy dziecka nie jest bolesny. Możesz pomyśleć, że to jest przyczyną ich niepokoju, ponieważ uwalniają dużo gazu, gdy gwałtownie płaczą, ale to mit, że gaz zostaje uwięziony w jelicie i powoduje ból. Ponieważ jest tak wiele powodów do płaczu, wymyślenie tylko jednego może być przytłaczające. Zaleca się sporządzenie listy, zwłaszcza w środku nocy. Kiedy nie możesz zasnąć, jest to świetny sposób, aby upewnić się, że rozważyłeś wszystkie możliwe przyczyny płaczu i zapewnisz swojemu dziecku i sobie odrobinę komfortu.

Przyczyny płaczu u dzieci poniżej roku

Niemowlęta w wieku około 3 lub 4 miesięcy mogą już mieć zdolność samodzielnego uspokajania się kciukiem, pięścią lub smoczkiem. Ale to nie znaczy, że nie mają momentów wokalnych. Mogą czuć się sfrustrowani, smutni, źli lub mieć lęk separacyjny (szczególnie w nocy) i wyrażać te uczucia płaczem. Ból ząbkowania jest również częstą przyczyną płaczu u starszych dzieci. U większości dzieci pierwsze zęby wyrzynają się między 6 a 12 miesiącem życia. Oprócz rozdrażnienia i rozdrażnienia, dziąsła Twojego dziecka mogą być opuchnięte i wrażliwe, a także może ślinić się bardziej niż zwykle. Aby złagodzić dyskomfort związany z ząbkowaniem, zapewnij dziecku czystą, zamrożoną lub wilgotną myjkę lub mocny gryzak. Jeśli płacz nie ustąpi, skonsultuj się z pediatrą.

Jak reagować na płacz dziecka?

Ogólnie rzecz biorąc, nagły, długi, wysoki krzyk wskazuje na ból, podczas gdy krótki, wznoszący się i opadający krzyk wskazuje na głód. Ale nie można zdefiniować konkretnego płaczu dla wszystkich dzieci. Płacz każdego dziecka jest wyjątkowy i ma wiele wspólnego z temperamentem. Jeśli twoje pierwsze dziecko było bardzo łatwe, a ten noworodek, cóż, nie tak bardzo, możesz się zastanawiać, czy coś jest z nim nie tak. Nie powinno być problemu. Niektóre dzieci są po prostu bardziej wrażliwe i dlatego częściej płaczą. Jeśli będziesz codziennie obserwować i słuchać głosu swojego dziecka, zaczniesz rozróżniać różne dźwięki jego płaczu. Jeśli Twoje dziecko płacze, gdy jest głodne, posłuchaj jego płaczu i dowiedz się, czym różni się od innych. Pomaga wyobrazić sobie, że uczysz się języka obcego. (Zaufaj nam.) Jeśli naprawdę zwracasz uwagę na te krzyki, z czasem Ty i Twoje dziecko rozwiniecie własne słownictwo. Jeśli Twoje dziecko płacze lub wydaje sygnały bez powodu, zastanów się, co martwiłoby Cię na jego miejscu. Czy telewizor jest zbyt głośny? Czy górne światła są zbyt jasne? Czy się nudzisz? Następnie podejmij odpowiednie działania. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko się nudzi, możesz umieścić je w nosidełku przodem do kierunku jazdy lub zabrać na zewnątrz w wózku dla zmiany scenerii. Aby zamaskować otaczające dźwięki domowe i odtworzyć ciche dźwięki, które noworodek słyszy w łonie matki, zapewnij uspokajający biały szum, taki jak włączenie wentylatora lub suszarki do ubrań. Więcej o białym szumie i jego wpływie na dzieci pisaliśmy w naszym artykule: Biały szum dla dzieci – jak głośny powinien być? Aby szybko przestać płakać, rodzice często stosują jedną strategię po drugiej. Rodzice ciągle się przytulają, skaczą, uciszają, śpiewają, klaszczą i zmieniają pozycje – wszystko w tym samym czasie! Próbują też zmienić pieluchy, nakarmić, a na koniec przekazać dziecko innemu rodzicowi do przewinięcia. Zwykle wszystko to dzieje się w ciągu kilku minut. Jedynym tego powodem jest nadmierny stres u dziecka. Zamiast tego trzymaj się jednej czynności na raz – jak potrząsanie, klepanie lub po prostu śpiewanie – przez około pięć minut i zobacz, czy dziecko się uspokoi. Jeśli nie, wypróbuj inną metodę.

Zobacz więcej

dieta dzieci holandia
Żywienie dzieci

Dieta dla dzieci w Holandii

Dieta dzieci w Holandii, podobnie jak w innych rozwiniętych krajach, musi spełniać określone normy zdrowotne i odżywcze. Odpowiednie żywienie jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju i