Rozszerzanie diety a mleko matki

rozszerzanie diety

Udostępnij ten post na:

Rozszerzenie diety to duże wydarzenie w życiu dziecka. Być może jednak najbardziej doświadczają matki. To czas dużych zmian w organizmie dziecka i warto się do niego przygotować. Nie wiesz jak skoordynować skalowanie i jedzenie? Pamiętaj więc o trzech najważniejszych sugestiach.

Kiedy zacząć rozszerzać dietę dziecka?

Według wielu badań przeprowadzonych w ostatnich latach naturalne karmienie piersią powinno trwać jak najdłużej. Dlatego mówi się, że mleko matki powinno być jedynym pokarmem dziecka przez pierwsze 6 miesięcy życia. W drugiej połowie roku organizm dziecka rozwija się na tyle, aby poradzić sobie z nowymi rodzajami produktów, takimi jak gluten czy ryby. Za najwcześniejszy czas podania dziecku pierwszego pokarmu stałego uważa się wiek 17 tygodni. Dopiero po tym czasie możesz najwcześniej dać dziecku nowy produkt. Nie należy jednak wtedy rezygnować z mleka. Mleko matki powinno nadal być ważnym uzupełnieniem diety niemowlęcia. Jednak za najważniejszy czynnik świadczący o nadejściu ery nowości uważa się chęć jedzenia u potomstwa. Jeśli widzisz, że Twoje dziecko interesuje się tym, co jesz i szeroko otwiera buzię na widok posiłku, to znak, że wkroczyło w nowy etap rozwoju. Gdy zdecydujesz się zwiększyć dietę swojego dziecka, bądź na to przygotowany. Przygotowaliśmy dla Ciebie trzy proste wskazówki, dzięki którym w łatwy sposób połączysz karmienie naturalne z produktami stałymi.

Jak poprawnie rozszerzać dietę dziecka?

Wiele mam błędnie rozumie pojęcie rozszerzonej diety. Otóż ​​rozbudowana dieta polega na oswajaniu dziecka z nowymi smakami i konsystencją pokarmu. Nie oznacza to jednak całkowitego wyeliminowania mleka matki. Podając dziecku nowy produkt, zaczynamy od najmniejszej ilości, na przykład od trzech małych łyżeczek marchewki. Ta ilość wystarczy, aby maluch poznał nowy smak, poznał go i sprawdził, jak jest spożywany, aby sprawdzić, czy nie występują niepożądane reakcje alergiczne. Jeśli Twoje dziecko wykazuje jakiekolwiek oznaki gotowości na nowe pokarmy, najlepiej podać je dziecku do spróbowania w porze karmienia. To wtedy dziecku łatwiej jest otworzyć buzię i spróbować nowych rzeczy. Kiedy jest pełny, nie wykazuje zainteresowania nowymi pokarmami. Gdy skończy swoją porcję, daj mu pierś, żeby wiedział, że może jeszcze jeść i że jeszcze go nie odstawiłeś.

Nie zapomnij o wykorzystywaniu swojego mleka!

Kiedyś pokarmy stałe zastąpią piersi. Nie oznacza to jednak końca karmienia naturalnego. Pamiętaj, że możesz użyć laktatora, gdy zauważysz obrzęk piersi spowodowany nagromadzeniem mleka. Napompowane rzeczy możesz wykorzystać później, np. podczas Twojej nieobecności, gdy dziecko będzie głodne. Laktator Lansinoh jest dostarczany z pojemnikiem, na którym po prostu umieszczasz smoczek. Nie musisz się więc martwić o dodatkowe pojemniki. Ponadto z mleka można przygotować niektóre potrawy, takie jak owsianka, która jest numerem jeden wśród źródeł glutenu w dietach dzieci. Rozszerzanie diety nie musi być trudne. Podejdź do tego bez zbędnego stresu. Obserwuj swoje dziecko, bo to najlepszy sposób na poznanie jego preferencji smakowych i reakcji na różne składniki.

Zobacz więcej

Jak żłobek wpływa na rozwój emocjonalny dzieci
Uncategorized

Jak żłobek wpływa na rozwój emocjonalny dzieci?

Pierwsze lata życia są okresem niezwykle intensywnego rozwoju emocjonalnego u dzieci. To właśnie w tym okresie formują się podstawy ich zdolności do rozpoznawania, wyrażania i

Marchewkowy tort
Przepisy dla dzieci

Marchewkowy tort – Tort bez cukru, glutenu i mleka

Pyszne trzywarstwowe ciasto marchewkowe z kremowym kremem serowym. Jest bardzo łatwy do wykonania – wystarczy połączyć suche składniki z mokrymi i zmiksować, nie potrzebujesz nawet