Jak uspokoić dziecko?

Jak uspokoić dziecko?

Udostępnij ten post na:

Kiedy nasze dzieci płaczą, chcemy je jak najszybciej uspokoić. Tak podpowiada nam nasza intuicja. Świadomość pokazuje, że płacz jest formą komunikacji i nie musisz wpadać w panikę za każdym razem, gdy Twoje dziecko zaczyna jęczeć. Ale odpowiadanie na jego potrzeby – tak. Przygotowałam dla Ciebie krótką ściągawkę najskuteczniejszych sposobów na wyciszenie. Czy możesz dodać coś ze swojego doświadczenia?

Sposoby aby uspokoić noworodka

Najczęstszym powodem płaczu wielu dzieci wcale nie jest głód, ale potrzeba bliskości. Trzymaj dziecko i trzymaj je przy swojej klatce piersiowej. Jeśli to możliwe, rozepnij koszulę i rozbierz dziecko, aby mieć kontakt skóra do skóry. Następnie wzrasta poziom oksytocyny, hormonu odpowiedzialnego za poczucie intymności i bezpieczeństwa. wy dwaj! Jeśli Twój noworodek szuka ustami, kręci głową, ssie paluszki – nie tylko daje Ci do zrozumienia, że ​​jest głodny, płaczem. Płacz może również wskazywać, że jest spragniony – karmienie zaczyna się od bardziej wodnistego pokarmu, który doskonale gasi pragnienie. Ale ssanie piersi to nie tylko zaspokojenie głodu i pragnienia. Czasami dzieci po prostu potrzebują – bardzo kojącego – ssania. Szczególnie w pierwszych tygodniach karmienia lepiej nie podawać mu smoczka. To częste ssanie stymuluje produkcję mleka i ma wiele zalet. Możesz nawet kłaść tego małego ssaka na piersi kilka razy dziennie. Nowoczesne pieluchy chłonne mogą pomieścić bardzo dużo, ale pamiętaj, że dzieci mają bardzo wrażliwą skórę. Kompres wykonany z ciężkiej, zimnej, mokrej lub brudnej pieluchy może być denerwujący i może powodować uszkodzenia poprzez podrażnienie naskórka. Małe dzieci nie są mistrzami termoregulacji. Niemowlęta mogą być zbyt zimne lub częściej zbyt gorące. Dotykaj szyi dziecka, aby zobaczyć, czy jest mu zimno, czy się spoci. Nie martw się temperaturą swoich stóp i dłoni.

Bujanie, noszenie na rękach – najlepsze sposoby

Badania pokazują, że wyższe tony ludzkiego głosu uspokajają małe dzieci — ton, który intuicyjnie wybieramy, rozmawiając z niemowlętami. Ważny jest również kontakt wzrokowy i spokojny, delikatny wyraz twarzy. Niemowlęta czerpią całą wiedzę o otaczającym je świecie z twarzy swoich dorosłych opiekunów – mamy, taty. Jeśli osoba bliska dziecku nie będzie miała na twarzy żadnych emocji (zamyślenia, wrogość) lub jeśli na twarzy pojawi się smutek, napięcie – dziecko poczuje się zagrożone. Kołysanie – czy to w dłoniach, czy w gondoli, bujaku, wózku, foteliku samochodowym – zwykle działa kojąco. Dziecko w dziewiątym miesiącu ciąży jest przyzwyczajone do potrząsania i lubi być potrząsane. Warto jednak zachować ostrożność i obserwować dziecko. Czy wstrząsy, które mu daliśmy, były smakołykiem, czy też było to takie zaskakujące i dziwne – maluch po prostu zamarł w ciszy, czekając, aż minie to „trzęsienie ziemi”? To dzięki potrząsaniu, które w przyjemny sposób pobudza układ przedsionkowy, a także dzięki bliskości rodziców, maluchy bardzo lubią być brane na ręce. To naturalne i zrozumiałe, że popyt jest podnoszony. Trzymaj dziecko tak często, jak podpowiada ci to jelito — nie przyzwyczaisz się do tego i nie zepsujesz go (co mogą sugerować niektórzy twoi znajomi). Jeśli Twoje dziecko jest zapalonym „nosicielem”, spróbuj nosić je w chuście. Działa kojąco, ułatwia zasypianie i zapobiega kolkom. Noworodek zazwyczaj nie zauważa lekkich dźwięków otoczenia, ale z czasem jego słuch staje się bardziej wyczulony, a od 3. miesiąca życia niemowlęta stają się szczególnie wrażliwe na bodźce. Interesuje je szczekanie psów, ryk silników, szelest liści, odgłosy rozmów, muzyka… Jeśli ich otoczenie jest zbyt stymulujące, pojawiają się też migające obrazy, silne zapachy i wyczuwalny Nerwowy dorosły, wtedy wszystko staje się za dużo. Płaczące dziecko należy chronić przed zbyt dużą ilością bodźców – unikaniem głośnych i zatłoczonych miejsc, wizyt, pozostawiania ciągle włączonego telewizora (to drugie nie jest zalecane z wielu powodów, np. może opóźniać rozwój mowy).

Sprawdź kojące zapachy – Markowe świece!

Zobacz więcej

otwarte przestrzenie w domu
Uncategorized

Jak aranżować otwarte przestrzenie w domu?

Aranżacja otwartych przestrzeni w domu wymaga przemyślanego podejścia, które pozwoli na stworzenie funkcjonalnych, estetycznie spójnych i komfortowych stref. Otwarte plany mieszkania oferują wiele możliwości do

Aranżacja mieszkań w czeskim stylu
Uncategorized

Aranżacja mieszkań w czeskim stylu

Odkryj, jak stworzyć wyjątkową i przytulną przestrzeń, łącząc elegancję z funkcjonalnością w aranżacji mieszkania w czeskim stylu. Poznaj kluczowe elementy designu, które pomogą Ci wprowadzić