Jak było w żłobku – Jak rozmawiać z dzieckiem o żłobku?

jak było w żłobku

Udostępnij ten post na:

Rodzice są zdecydowanie najważniejszym autorytetem w życiu dziecka. Dlatego rozmawiając z dzieckiem, starannie dobieraj słowa, aby Twoje dziecko miało poczucie własnej wartości i pewność siebie. Jak podkreślają psychologowie – to, co mówimy do naszego dziecka i jak to mówimy, jest bardzo ważne dla jego psychiki. Ponieważ małe dzieci przyjmują nasze słowa bezkrytycznie i zawsze zakładają, że są prawdziwe.

Jak przygotować dziecko na pójście do żłobka?

Rodzice obawiają się też, że dziecko po raz pierwszy będzie z nieznajomym. Dla ciekawskich dzieci, które uwielbiają nowe wyzwania i zabawę, pobyt w żłobku zazwyczaj przebiega bezproblemowo. Kluczem do sukcesu jest przygotowanie się na nadchodzącą przygodę. Do łóżeczka też musimy się przygotować. Po pierwsze, powinniśmy być przygotowani na wysłanie naszych dzieci do żłobka. Żłobek będzie dla dzieci wspaniałą przygodą, wiele rzeczy na pewno nas zaskoczy, ale nie panikujmy. Nasz spokój pomoże dziecku się przystosować. To niesamowite, jak wiele z naszej mowy ciała i tonu głosu rozumieją dzieci. Potrafią też odczytywać nasze nastroje i są wrażliwe na napięcie. Bądźmy pozytywnie nastawieni. Rówieśnicy będą dużym atutem dla żłobka. Niektóre dzieci lubią zabawę w grupie od najmłodszych lat, ale wiele nie jest na tyle dojrzałych, aby funkcjonować w grupie, dopóki nie skończą czterech lat. Nie musisz się więc martwić, że Twoje pociechy nie będą bawić się z rówieśnikami na placu zabaw czy podczas wizyt. Po jakimś czasie nauczy się doceniać zabawę z innymi dziećmi, a łóżeczko w tym pomoże. Wiele dzieci, nawet z trudnym startem, szybko adaptuje się do nowych sytuacji iz radością rusza w stronę „dzieci”.

Jak rozmawiać z dzieckiem?

Nie wiem jak się przygotować do wysłania dziecka do żłobka, czego potrzebuję? Rodzice obawiają się też, że dziecko po raz pierwszy będzie z nieznajomym. Dla ciekawskich dzieci, które uwielbiają nowe wyzwania i zabawę, pobyt w żłobku zazwyczaj przebiega bezproblemowo. Kluczem do sukcesu jest przygotowanie się na nadchodzącą przygodę. Do łóżeczka też musimy się przygotować. Po pierwsze, powinniśmy być przygotowani na wysłanie naszych dzieci do żłobka. Żłobek będzie dla dzieci wspaniałą przygodą, wiele rzeczy na pewno nas zaskoczy, ale nie panikujmy. Nasz spokój pomoże dziecku się przystosować. To niesamowite, jak wiele z naszej mowy ciała i tonu głosu rozumieją dzieci. Potrafią też odczytywać nasze nastroje i są wrażliwe na napięcie. Bądźmy pozytywnie nastawieni. Rówieśnicy będą dużym atutem dla żłobka. Niektóre dzieci lubią zabawę w grupie od najmłodszych lat, ale wiele nie jest na tyle dojrzałych, aby funkcjonować w grupie, dopóki nie skończą czterech lat. Nie musisz się więc martwić, że Twoje pociechy nie będą bawić się z rówieśnikami na placu zabaw czy podczas wizyt. Po jakimś czasie nauczy się doceniać zabawę z innymi dziećmi, a łóżeczko w tym pomoże. Wiele dzieci, nawet z trudnym startem, szybko adaptuje się do nowych sytuacji iz radością rusza w stronę „dzieci”.

Jak należy rozmawiać z dzieckiem o żłobku?

Moim zdaniem nasze rozmowy z naszymi dziećmi to połowa sukcesu w przedszkolu. Nawet jeśli wyślemy małe dziecko, które nie mówi lub bardzo słabo mówi, to dużo rozumie. Dziecko zna słowo „zabawa”, które budzi w nim pozytywne emocje. Możesz powiedzieć dziecku, że czas w żłobku będzie fajny, bo panie będą organizować zabawy dla dzieci, będzie dużo nowych zabawek, a on pozna nowych przyjaciół. W ten sposób tworzymy powiązania między słowami żłobek, dzieci i zabawa. Jeśli maluch ma problem, wychowawca żłobka będzie próbował odwrócić jego uwagę od tego, że jego rodziców nie ma w pobliżu z zabawą i nowymi zabawkami. Dziecko wie, czego chce, a czego nie, co jest dla niego smaczne i przyjemne, a czego nie lubi. Nie próbujmy mu wmówić, że jest inaczej. Nie, dziecko dojdzie do wniosku, że go nie rozumiemy i będzie sfrustrowane. Lepiej okazywać zrozumienie, np. gdy dziecko mówi „nie chcę iść do żłobka” (na swój sposób ;), można mu powiedzieć „Rozumiem cię, problem w tym, że rodzice muszą pracować. Po powrocie ze żłobka pójdziemy razem na spacer.

Zobacz więcej

Jak żłobek wpływa na rozwój emocjonalny dzieci
Uncategorized

Jak żłobek wpływa na rozwój emocjonalny dzieci?

Pierwsze lata życia są okresem niezwykle intensywnego rozwoju emocjonalnego u dzieci. To właśnie w tym okresie formują się podstawy ich zdolności do rozpoznawania, wyrażania i

Marchewkowy tort
Przepisy dla dzieci

Marchewkowy tort – Tort bez cukru, glutenu i mleka

Pyszne trzywarstwowe ciasto marchewkowe z kremowym kremem serowym. Jest bardzo łatwy do wykonania – wystarczy połączyć suche składniki z mokrymi i zmiksować, nie potrzebujesz nawet